Home
Európske solárne dni 2013
Napísal užívateľ Pavol Rapavý   
Piatok, 01 Február 2013 10:22

Po úspešných Európskych solárnych dňoch (ESD) v roku 2012 sa do organizácie tohto významného podujatia zapojí Slovensko, už po tretíkrát, aj v tomto roku (1. – 15. mája 2012).

Koordinátorom ESD je Slovak RE Agency – Slovenská agentúra pre obnoviteľné zdroje energie a organizačným partnerom SZAA v spolupráci s hvezdárňou v Rimavskej Sobote.

 

Celý článok...
 
2 % pre hviezdy - podporte nás!
Napísal užívateľ Pavol Rapavý   
Sobota, 26 Január 2013 12:27

Koniec sveta sa opäť raz nekonal, ale možno si opäť zas mnohí uvedomili ako osudovo a mysticky vnímame čas a kalendár s bytím či nebytím. Kdesi v základoch, ako kostra našej existencie a civilizácie, je čas a jeho meranie cez spojenie s hviezdami a astronómiou a to aj u Mayského kalendára.

To spojenie a záujem sa u väčšiny zviditeľní len z času na čas pri očakávaní nejakej katastrofy, spojenej s vesmírom. Ale vnímať svet a život s dimenziou vesmíru neustále, znamená aj inú kvalitu bytia.

Celý článok...
 
3 . ročník medzinárodnej fotosúťaže Svieťme si na cestu... nie na hviezdy
Napísal užívateľ Pavol Rapavý   
Pondelok, 14 Január 2013 09:27

Slovenská ústredná hvezdáreň a Česká astronomická společnost v spolupráci s ďalšími astronomickými subjektmi vyhlasujú 3. ročník medzinárodnej Česko – Slovenskej fotografickej súťaže so zameraním na problematiku svetelného znečistenia.

Súťaž je určená pre všetkých fotografov bez rozdielu. Hlavným cieľom fotografickej súťaže je upozorniť na stále sa zhoršujúcu situáciu v svetelnom znečistení. Takto získané fotografie budú po skončení súťaže použité pri propagácii nápravy a priebežného zlepšovania situácie v oblasti svetelného znečistenia.

Celý článok...
 
Zapojte sa do GLOBE at Night 2013
Napísal užívateľ Tomáš Dobrovodský   
Pondelok, 07 Január 2013 09:14

Projekt GLOBE at Night je jednoducho povedané pozorovanie a následné vyhodnotenie určitej časti nočnej oblohy, ktorého cieľom je podrobnejšie zmapovanie miery svetelného znečistenia na Zemi. Zapojiť sa môže ktorýkoľvek obyvateľ planéty Zem, stačí ak si v určenom čase nájde chvíľu na pohľad na nočnú oblohu. V súčasnosti prebieha už 8. ročník tejto pozorovacej kampane. Viac informácií o možnosti pridať sa nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Celý článok...
 
PF 2013
Napísal užívateľ Pavol Rapavý   
Streda, 02 Január 2013 20:10

V roku 2013 prajeme všetkým obdivovateľom nočnej oblohy veľa krásnych zážitkov pod hviezdnou oblohou!

Celý článok...
 
« ZačiatokPredchádzajúce12345678910ĎalšíKoniec »

Stránka 6 z 34

Valid XHTML and CSS.