Home
Prečo sú na Slovensku reklamné bilbordy pri diaľnicach
Napísal užívateľ Pavol Rapavý   
Utorok, 02 Október 2012 21:10

V súčasnosti je na Slovensku v legislatívnom procese  návrh na zmenu cestného zákona, ktorý zakazuje umiestňovať informačné, reklamné a propagačné zariadenia pri všetkých(!) pozemných komunikáciách a to 250 m od vozovky mimo súvisle zastavané územie a 80 m od vozovky v súvisle zastavanom území. Podľa doteraz platného cestného zákona je pri diaľniciach a rýchlostných cestách zakázané umiestňovať reklamné bilbordy 100 m od vozovky. Napriek tomu naše diaľnice a rýchlostne cesty lemuje množstvo bilbordov. Prečo je to tak?

Celý článok...
 
Odysseus contest – šanca pre žiakov a študentov
Napísal užívateľ Pavol Rapavý   
Utorok, 02 Október 2012 17:58
Vďaka Slovenskej fyzikálnej spoločnosti sa aj Slovensko zapojilo do medzinárodnej súťaže Odysseus contest, ktorá je určená talentovanej mládeži z Európskej únie.
Celý článok...
 
Deklarácia na ochranu nočnej oblohy
Napísal užívateľ Pavol Rapavý   
Nedeľa, 23 September 2012 23:13

Na 12. Európskom sympóziu na ochranu nočnej oblohy prijali jeho účastníci deklaráciu, ktorou vyzývajú International Dark-Sky Association na prijatie vedeckej definície svetelného znečistenia a apelujú na zákonodarné orgány aby prijali účinnú legislatívu v oblasti svetelného znečistenia. Viac informácií tu.

Svetelné znečistenie je vážnym problémom súčasnosti, je jednou z ekologických záťaží.

 

Deklaráciu môžete podporiť aj vy na tejto stránke.

Ďakujeme!

 

Celý článok...
 
Bude vyhlásená „Beskydská oblasť tmavej oblohy“?
Napísal užívateľ Pavol Rapavý   
Piatok, 21 September 2012 17:00

Beskydská oblasť tmavej oblohy na území Českej republiky a Slovenska bude pravdepodobne druhou chránenou oblasťou tmy na území dvoch štátov. Od prvého stretnutia iniciátorov v máji tohto roku prípravy postúpili o veľký krok dopredu a tak sa druhé pracovné stretnutie k založeniu Beskydskej oblasti tmavej oblohy (BOTO) uskutočnilo 13. septembra 2012 v Starých Hamroch na chate Švarná Hanka – Gruň.

Celý článok...
 
12. Európske sympózium na ochranu nočnej oblohy
Napísal užívateľ Pavol Rapavý   
Piatok, 21 September 2012 15:43

Už dvanásty rok sa z celého sveta stretávajú odborníci v oblasti svetelného znečistenia na európskom sympóziu, aby si vymenili svoje skúsenosti a prezentovali výsledky svojej práce. V tomto roku sa Európske sympózium na ochranu nočnej oblohy (12th European Symposium for the Protection of the Night Sky konalo 13. až 15. septembra 2012 v Sliezskom vojvodstve na juhu Poľska v meste Bielsko-Biała.

Celý článok...
 
« ZačiatokPredchádzajúce12345678910ĎalšíKoniec »

Stránka 9 z 34

Valid XHTML and CSS.