Home Section Blog
Example of Section Blog layout (FAQ section)
Organizačný a rokovací poriadok PDF Tlač Email
Napísal užívateľ Administrator   
Pondelok, 16 Január 2012 23:17

Organizačný poriadok Slovenského zväzu astronómov amatérov (SZA) rozvíja a doplňuje stanovy SZA. Prijíma a mení ho Rada SZAA (R SZA). Organizačný poriadok nesmie byť v rozpore so stanovami SZA a s uzneseniami Valného zhromaždenia SZA (VZ SZA):

Organizačný a rokovací poriadok

LAST_UPDATED2
Celý článok...
 
Sekcia "Svetelné znečistenie" PDF Tlač Email
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 17 November 2011 16:32

Problematika svetelného znečistenia sa čoraz viac dostáva do popredia problémov nielen astronomického sveta. Tento problém čoraz viac volá po riešení a to nielen z toho dôvodu, že pozorovania nočnej oblohy sú čoraz ťažšie. 

LAST_UPDATED2
Celý článok...
 
Výstavy v Komárne PDF Tlač Email
Napísal užívateľ Pavol Rapavý   
Štvrtok, 29 September 2011 22:56

Po úspešnej výstave v Krakove je ďalšia propagácia svetelného znečistenia a astrofotografie v našom najjužnejšom meste Komárno. Výstavy realizovalo Regionálne osvetové stredisko v priestoroch Domu Matice Slovenskej.

LAST_UPDATED2
Celý článok...
 
Mapa Parku tmavej oblohy Poloniny PDF Tlač Email
Napísal užívateľ Pavol Rapavý   
Štvrtok, 29 September 2011 20:45

Park tmavej oblohy Poloniny (PTOP) bol vyhlásený 3. decembra 2010, podpísaním memoranda.

Medzi podporujúcimi hvezdárňami bolo aj Mesto Snina, Hvezdáreň v Rimavskej Sobote a Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove. Aby memorandum a podpora neboli len na papieri, v roku 2011 som sa niekoľkokrát, neformálne mimo pracovných povinností, stretol s generálnym riaditeľom SÚH T. Pintérom. Slovo dalo slovo a dohodli sme sa, že SÚH ako podporovateľ poskytne finančné prostriedky na vydanie plagátu PTOP. Od „domácich“ z Humenného sme totiž mali informáciu, že návštevníci postrádajú mapu PTOP. Keďže prísľub bol, pustili sme sa s Petrom Begenim (Begi) do plánovania čo a ako.

Celý článok...
 
Hvezdár zo Zvolenskej Slatiny PDF Tlač Email
Napísal užívateľ Pavol Rapavý   
Utorok, 17 Máj 2011 12:54

Doc. RNDr. Vladimír Bahýl, CSc. učí na Katedre fyziky, elektrotechniky a aplikovanej mechaniky Drevárskej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene.

Jeho láskou je však aj astronómia, je členom (aj) SZAA a vo Zvolenskej Slatine si postavil útulnú hvezdárničku Júlia. Záujemcovia o pozorovanie sú vítaní, majiteľova ochota je až neuveriteľná.

 

Celý článok...
 
« ZačiatokPredchádzajúce123456789ĎalšíKoniec »

Stránka 1 z 9

Valid XHTML and CSS.