Home
Odysseus contest – šanca pre žiakov a študentov
Napísal užívateľ Pavol Rapavý   
Utorok, 02 Október 2012 17:58
Vďaka Slovenskej fyzikálnej spoločnosti sa aj Slovensko zapojilo do medzinárodnej súťaže Odysseus contest, ktorá je určená talentovanej mládeži z Európskej únie.

 

 

Milí kolegovia, učitelia fyziky!

Pod hlavičkou Slovenskej fyzikálnej spoločnosti sa Slovensko zapojilo do realizácie medzinárodnej súťaže Odysseus contest (http://www.odysseus-contest.eu/), ktorá je určená 2-5 členným družstvám študentov vo veku 14-18 rokov, pod vedením ich učiteľov.

Družstvo má pripraviť vlastný projekt v rámci jednej z troch kategórií:

·        Slnečná sústava

·        Kozmická loď – globálna spolupráca

·        Koevolúcia života

 

Družstvo sa musí elektronicky registrovať cez portál projektu. Projekt je potrebné odovzdať v elektronickej podobe cez portál v termíne do 15.1.2013.

Na národnej úrovni prebehne vyhodnotenie v rámci prehliadky projektov a na základe hodnotenia odbornej hodnotiacej komisie. Projekty sa vypracovávajú v slovenskom jazyku. Víťazné družstvo z každej kategórie postúpi do medzinárodného kola, do ktorého je potrebné projekt odovzdať v anglickej verzii. Víťazné družstvá v každej kategórii na medzinárodnej úrovni (a družstvo vybrané na základe hlasovania účastníkov) budú pozvané na slávnostný ceremoniál v Space Expo v Holandsku (http://www.spaceexpo.nl). Realizáciu súťaže sme na Slovensku zaradili pod aktivity projektu APVV Science on stage Slovakia a do plánu činností ÚFV PF UPJŠ v Košiciach a Centra voľného času, RCM Strojárska 3 Košice. Pokiaľ máte medzi svojimi študentmi možných záujemcov, sprostredkujte im informáciu o súťaži.  

www.odysseus-contest.eu 

Ak sa vám podarí sformovať vlastné družstvo, radi vám poskytneme odbornú pomoc pri jeho vedení ako aj pri spracovaní projektov. Náklady spojené s realizáciou projektov vieme po vzájomnej dohode vašej škole uhradiť a vás finančne odmeniť za vedenie družstva. V prípade záujmu o ďalšie informácie, zasielajte svoje dotazy na adresu: Táto emailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povolte JavaScript , resp. využite osobný kontakt. 

 

v Košiciach 24. 9. 2012  

za propagátorov súťaže Odysseus contest 

doc. RNDr. Marián Kireš, PhD.

RNDr. Ivan Komák

 

control boxтепловые завесы ремонтsabo днепропетровск
 

Valid XHTML and CSS.